Известие
Collapse
No announcement yet.
Подробности около разни ремонти на 159
Collapse
This is a sticky topic.
X
X
-
Първоначално публикувано от alfageorgi Покажи съобщениеВлез в сайта на Франсизкуб , виж им номерата на магазините в София и звънни.На мен са ми били от полза точно с алтернатора на 159-ка , а и не само на нея.
Comment
-
Подарявам предни подкалници за 159 в горе-долу добро състояние.
На левия му беше счупена престилката и аз навремето я ших с тел. Препоръчвам да се махне тази глупава престилка (рязане по зеления пунктир - точно по шева се пада). Демек е перфектен.
Десния му липсва част от полезната площ над престилката (червения пунктир), но е възможно да се залепи едно парче пластмаса и да стане като нов. Препоръчвам и на него да му се изреже престилката, или каквото е останало от нея (по зеления пунктир).
Comment
-
Бърз въпрос: Как се сменят крушките на габаритите отпред? (развих капачката, но понеже нямам директен поглед, има вероятност да сътворя нещо, за което не съм подготвен)Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA
Comment
-
Първоначално публикувано от vudi Покажи съобщениеБърз въпрос: Как се сменят крушките на габаритите отпред? (развих капачката, но понеже нямам директен поглед, има вероятност да сътворя нещо, за което не съм подготвен)дърпаш на вън и готово
sigpic 155ex 159ex 530new
Comment
-
Направо си е дръжка. Аз имах неблагоразумието да я счупя и ваденето на крушката си беше приключение. Така, че внимавай като дърпаш.Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.
Comment
-
Крушки винаги културно с едно малко огледалце и евентуално фенер, а като я слагаш може да гледаш направо през фара. Като всеки ремонт - трябва да виждаш какво правиш. Много хора пъхат ръка и дърпат нещо там, бутат ..sigpic
156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
"Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"
Comment
-
И преди да я набуташ пръчката във фара, вадиш щеката за измерване на маслото и капваш една капка върху цокъла.
След това дърпането на цокъла става много лесно.A20DTHЖТД ама не баш
1NZ−FXE; 182A8.000 Брава
Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда
Comment
-
Първоначално публикувано от BO Покажи съобщениеИ преди да я набуташ пръчката във фара, вадиш щеката за измерване на маслото и капваш една капка върху цокъла.
След това дърпането на цокъла става много лесно.Първоначално публикувано от code Покажи съобщениеКрушки винаги културно с едно малко огледалце и евентуално фенер, а като я слагаш може да гледаш направо през фара. Като всеки ремонт - трябва да виждаш какво правиш. Много хора пъхат ръка и дърпат нещо там, бутат ..Първоначално публикувано от boian Покажи съобщениеНаправо си е дръжка. Аз имах неблагоразумието да я счупя и ваденето на крушката си беше приключение. Така, че внимавай като дърпаш.Първоначално публикувано от ivopetrov_1982 Покажи съобщениеима едно палче в горния край на фарадърпаш на вън и готово
Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA
Comment
-
Искам да видя колко струва нова помпа.Защото искат да ми рециклират моята, а аз се чудя дали направо да не купя нова.Помпата която прави високото и ниското налягане.
---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------
Искат ми доста пари за рециклиране и затова питам а не намирам в сайтовете как вървят цените ...
Comment
-
2 са помпите, едната е в резервоара и прави ниско налягане, другата прави високо налягане. Предполагам, че става дума за помпата за високо налягане. Ако е протекла, сменяй уплътненията и си карай...реално аз такава счупена помпа още не съм срещал.Alfa 159 2,4 JTDm Q4
ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
ex Alfa 156 1,9 JTD
ex Alfa 75 1,8
Comment
Comment